Батыс Қазақстан облысы, Сырым ауданы, Алғабас ауылы
Жалпы білім беретін М.Қаналиев атындағы Алғабас орта
мектеп-балабақша кешені.
Мамбетова Гулжанат Гинаятовна
Сыныбы 9 | Күні | ||
Тақырыбы | Television | ||
Мақсаты | Мәтінді оқып, 10 жаңа (source,leisure, feature, soaps, reflection, escape, realistically, violence, admit, silly) сөздерді аударуға үйрету. | ||
Күтілетін нәтиже | А. Жаңа тақырыпта берілген “TV or not TV ” мәтінді оқып, (source,leisure, feature, soaps, reflection, escape, realistically, violence, admit, silly) жаңа сөздердің дыбысталуын біледі | ||
В. Грамматикалық құрылымды сөйлемде ажыратады. Жаттығу барысында етістікті дұрыс қолданып, сөйлемде аударады. | |||
С. Сұрақ қоюда етістіктің түрін өзгертеді. | |||
Дереккөздер, құрал-жабдықтар | www.englishteacher.ua сілтемеден алынған ресурс. Оқушының жұмыс дәптері. Ағылшынша-қазақша сөздік. Ноутбук, флипчарт, түрлі-түсті бояулар, маркер,стикерлер, смайликтер, бағдаршам түстері. | ||
Сабақтың барысы | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе | Оқушыларды бір-біріне «жылы лебіздер» айтқызып, жасыл және қоңыр жүрекшелер таңдау арқылы 2 топқа бөлу. | -жасыл мен қоңыр жүрекшелер таңдау арқылы 2 топқа бөлінеді. | |
Тұсаукесер | «серпілген сауал» әдісі арқылы үй тапсырмасы жаңа сөздерді еске түсіру. Ноутбуктен жаңа тақырыпқа таныстырылым көрсету. (1 мин) | Серпілген доп арқылы жаңа сөздердің ағылшынша-қазақша аударасын атайды. Таныстырылымды таашалайды. | |
Негізгі бөлім | Ноутбуктен таныстырылым көрсету. (1 мин) «Television» мәтіннен жаңа сөздерді табу Топтық жұмыста тапсырма беру (постер қорғау) «Өкіл» әдісін пайдалану Оқушыларға жеке грамматикалық тапсырма беру. 2 жұлдыз, 1 ұсыныс арқылы өзара бағалау. Смайликтермен өзара мадақтау. | Таныстырылымды тамашалайды. Мәтіннен жаңа сөздерді табады. Оқушылар топтарда мәтінді оқып, бірге талқылау, жеке ойларын біріктіру. Өкілдер басқа топтан алған мәліметті өз тобына жеткізеді. Жеке орындайды. Көршісімен талқылайды. Топтар өзара 2жұлдыз, 1 ұсыныс арқылы бағалайды. Постерді смайликтермен бағалайды. Мадақтап отырады. | |
Қорытынды | «Стикердегі сауал» әдісі арқылы жүргізу. «3,2,1» әдісі арқылы кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Үй тапсырмасы: жаңа сөздерді жаттау. | Сауалға жауаптарын табады. 3 ұнаған фактор, 2 қиын және 1 ұсыныс арқылы кері байланыс парағын толтырады. Бағдаршам арқылы өздерін бағалайды. |